fbpx

Šeiko šokio teatro naujienlaiškis

Gaukite specialias nuolaidas ir pirmas sužinokite teatro naujienas! Laiškus siunčiame iki trijų kartų per mėnesį.

Apie teatrą

2012 m. Klaipėdoje įkurtas Šeiko šokio teatras – viena aktyviausiai kuriančių profesionalaus šiuolaikinio šokio trupių Lietuvoje. Choreografės Agnijos Šeiko vadovaujamas šokio teatras kuria ir šalies bei užsienio publikai pristato aukščiausiais nacionaliniais apdovanojimais įvertintus įvairių žanrų ir formų šokio spektaklius, taip pat užsiima šokio edukacija, rengia viešus pasirodymus mieste, bendradarbiauja su įvairiomis bendruomenėmis.

Atvira įvairioms kultūros ir meno disciplinoms bei jų sąveikoms, nuolat naujus žanrus ir formas tyrinėjanti choreografė, šokėja ir pedagogė Agnija Šeiko yra sukūrusi daugiau nei tris dešimtis šiuolaikinio šokio ir muzikinių spektaklių, nuolat dalyvauja projektinėje ir edukacinėje veikloje.

Šeiko šokio teatro trupę šiuo metu sudaro 9 šokėjai ir choreografai iš įvairių Lietuvos kraštų bei užsienio šokėjai. Todėl Šeiko šokio teatro repertuarą sudaro ne tik Agnijos Šeiko ir kviestinių Lietuvos bei užsienio šalių choreografų spektakliai, bet ir trupės narių kūriniai. Teatro repertuare šiuo metu – dvi dešimtys įvairių žanrų šokio spektaklių suaugusiems ir įvairaus amžiaus vaikams: nuo šiuolaikinio šokio spektaklių iki įtraukaus teatro pasirodymų, nuo muzikos ir šokio sintezės iki šokio ekskursijų nuo spektaklių kūdikiams iki istorijos ar pamokų paaugliams.

Trys Šeiko šokio teatro spektakliai buvo įvertinti pagrindiniu šalies profesionalaus teatro meno apdovanojimu – „Auksiniu scenos kryžiumi“ (2012, 2017 ir 2018 m.), Klaipėdos miesto teatrų apdovanojimu „Padėkos kaukė“ (2019 m.), o Agnija Šeiko pirmoji iš šokio kūrėjų pagerbta Boriso Dauguviečio auskaru už pastarojo dešimtmečio tarpdisciplininę kūrybą, atveriančią plačias šiuolaikinio šokio sąveikos su kitais menais ir kultūros paveldu perspektyvas (2016 m.).

Savo spektaklius Šeiko šokio teatras jau pristatė tokiose scenose kaip J. F. Kennedy scenos menų centre Vašingtone, Tarptautiniame Šanchajaus šokio centre, Suzanne Dellal šokio ir teatro centre Tel Avive, Berlyno „Dock 11“. Iš viso Šeiko šokio teatras jau yra aplankęs tarptautinius festivalius ir scenas daugiau nei tuzine pasaulio šalių: JAV, Islandijoje, Italijoje, Izraelyje, Kinijoje, Latvijoje, Prancūzijoje, Rusijoje, Suomijoje, Švedijoje, Ukrainoje, Vokietijoje, Danijoje, Norvegijoje, Maltoje, Estijoje ir Belgijoje.

Be stiprių tarptautinių saitų, Šeiko šokio teatrui nemažiau svarbūs ir ryšiai su vietine bendruomene, įvairiomis amžiaus ir socialinėms grupėmis. Ypatingą dėmesį trupė skiria vaikų, senjorų ir žmonių su negalia įtraukimui į kūrybinius ir edukacinius užsiėmimus ar įvairius netradicinius pasirodymus.

Teatro veiklą finansuoja: Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Neringos miesto savivaldybė, Prancūzų institutas Lietuvoje.

Šeiko šokio teatras – tarptautinės teatrų vaikams ir jaunimui organizacijos ASSITEJ narys.

Liepa 2024

Klajojančios kopos

11 liepos, Parnidžio Kopa, Nida Bilietai
.