Vizualus ir muzikalus pasakojimas apie atsisveikinimą su vaikyste ir gebėjimą priimti greta esantį ir mūsų viduje gyvenantį kitą. Rekomenduojamas jaunuoliams nuo 12 metų.
Šokio spektaklis „Mano Piteris Penas“ – tai pasakojimas apie XXI amžiaus Niekados šalį. Scenografo Artūro Šimonio ir vaizdo menininko Tomo Jurgino sukurtoje erdvėje, kažkur tarp fantazijos ir realybės būrys šokėjų ir keturi violončelininkai kuria asociatyvų pasakojimą apie šiuolaikinį Piterį Peną, kurio pagrindas – dviejų jaunuolių kelionė suaugusiųjų pasaulio link. Šokiu ir muzika čia perteikiamos paauglystėje ypač aktualios jaunuolių tarpusavio santykių peripetijos, jauno žmogaus bandymai ir (ne)noras suaugti, vidinių atskaitos taškų paieškos. Keliamas klausimas, kada pasiekiama branda: ar išsikovojus vietą tarp išrinktųjų, ar tuomet, kai sugebi besąlygiškai priimti kitą, kitokį ir patį save?
Šeiko šokio teatrui svarbu ne tik kurti įdomius ir įtraukiančius spektaklius, bet ir įgyvendinti įvairovės teatre, socialinės atskirties mažinimo idėjas. Tad spektaklyje „Mano Piteris Penas“ pirmąsyk kartu su šokio teatro trupe pasirodo Julius Jurevičius, turintis Dauno sindromą. Kurdama spektaklį „Mano Piteris Penas“ ir atsispirdama nuo kito, kitokio sąvokos choreografė A. Šeiko itin skirtingų patirčių atlikėjų judėjimą sujungė į vientisą šiuolaikinės choreografijos audinį.
Muziką spektakliui sukūrė vienas žymiausių šiuolaikinių vokiečių kompozitorių – Svenas Helbigas, kuriantis muziką tokioms grupėms kaip Pet Shop Boys ar Rammstein. Tai – pirmasis kompozitoriaus kūrinys, sukurtas specialiai Lietuvos šiuolaikinio šokio projektui, už kurį jis buvo apdovanotas aukščiausiu Lietuvos profesionalaus scenos meno apdovanojimu „Auksiniu scenos kryžiumi“. O choreografei A. Šeiko šis spektaklis „Auksinį scenos kryžių“ pelnė spektaklio vaikams ir jaunimui kategorijoje.
Spauda apie spektaklį
„Pagrindinį vaidmenį čia kuria Julius Jurevičius, jaunas vyras, turintis Dauno sindromą. Spektaklyje „Mano Piteris Penas“ jis ir yra Piteris Penas, nesuaugantis žmogus, kuris padeda suaugti savo aplinkai, išdrįstančiai priimti ir pamilti tiek jį, tiek ir save. Tai gražiausias spektaklio kūrėjų sprendimas. Priminęs ir apie tai, kad suaugti reikėtų ne tik konkretiems žmonėms ar visai kartai, bet ir visuomenei, vis dar atsisakančiai matyti bet kokias negalias, nesudarančiai sąlygų laisvai judėti miestuose, švietimo ir kultūros įstaigose (dažnai net ir pačiuose teatruose).“
Kristina Steiblytė. Lauk iš Niekados šalies. Menų faktūra (www.menufaktura.lt), 2018 05 08
„Nuotykių kupina Piterio Peno ir jo draugų kelionių ir klajonių istorija šį kartą perteikiama švelniai ir mąsliai, pirštų galais prisiliečiant prie baimių ir neprimestinai mokant pokalbio su kitu.“
Goda Dapšytė. Mano Piteris Penas. 370, 2018 m. gegužė.