fbpx

Šeiko šokio teatro naujienlaiškis

Gaukite specialias nuolaidas ir pirmas sužinokite teatro naujienas! Laiškus siunčiame iki trijų kartų per mėnesį.

Esamasis laikas

Esamasis laikas kiekvieną akimirką tampa praeitimi, tačiau žmogaus gyvenimo laikas, filosofiškai žvelgiant, iki pat pabaigos lieka esamuoju, gyvenančiu mumyse. Muzikos ir šokio koliažas – tai šiuolaikinės lietuvių muzikos ir šokio žemėlapis, atskleidžiantis penkių kompozitorių ir penkių choreografų laiko patirtis santykyje su dabartimi.
Praėję kultūros metai buvo itin sėkmingi Lietuvos menininkėms moterims, kurios savo srityse pripažintos geriausiomis pasaulyje. Būtent jų sėkmė padiktavo idėją suburti šiuolaikinės muzikos ir šokio kūrėjas viename projekte, kuris publikai plačiau pristatytų jų darbus. Projekto koloritą papildo ir dviejų vyrų – kompozitoriaus ir choreografo – kūriniai, skirti moterims, tirpdantys lyčių stereotipus.
Koliažą sudaro aktualiausi šiuolaikinės muzikos ir šokio kūrėjų darbai. Tai skirtinga kūrybos stilistika pasižyminčių kompozitorių Ramintos Šerkšnytės, Žibuoklės Martinaitytės, Justinos Repečkaitės, Loretos Narvilaitės ir ką tik amžinybėn iškeliavusio Vidmanto Bartulio muzikos kūriniai. Jiems šokio miniatiūras sukūrė įvairių kartų ir mokyklų choreografai Lora Juodkaitė, Oksana Griaznova, Aira Naginevičiūtė, Aušra Krasauskaitė, Agnija Šeiko ir Lukas Karvelis.
Muzikos kūrinius atlieka Klaipėdos kamerinis orkestras, kuriam vadovauja ir solo violončele griežia Mindaugas Bačkus. Choreografų menines vizijas įgyvendina Šeiko šokio teatro šokėjai.
Šis projektas yra Klaipėdos koncertų salės ir Šeiko šokio teatro koprodukcija.

Nuotraukos: Klaipėdos koncertų salės fotoarchyvas

Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas ir solistas:
Mindaugas Bačkus
Muziką atlieka:
Klaipėdos kamerinis orkestras
Šeiko šokio teatro meno vadovė:
Agnija Šeiko
Muzika:
Žibuoklė Martinaitytė, Raminta Šerkšnytė, Justina Repečkaitė, Loreta Narvilaite, Vidmantas Bartulis
Choreografai:
Lora Juodkaitė, Oksana Griaznova, Aušra Krasauskaitė, Lukas Karvelis, Agnija Šeiko, Aira Naginevičiūtė
Šokėjai:
Agnija Šeiko, Oksana Griaznova, Mantas Černeckas, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Marija Ivaškevičiūtė, Inga Kuznecova, Dovilė Binkauskaitė, Niels Claes, Evgenij Kalachov, Viktorija Zobielaitė
Agnijos Šeiko kostiumo dailininkė:
Sandra Straukaitė
Premjera:
2020
Trukmė:
60 min

Balandis 2024

Baltoji lopšinė

25 balandžio, Kauno miesto kamerinis teatras Bilietai
.