fbpx

Šeiko šokio teatro naujienlaiškis

Gaukite specialias nuolaidas ir pirmas sužinokite teatro naujienas! Laiškus siunčiame iki trijų kartų per mėnesį.

Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda transit Memel

Tai unikalus šokio spektaklis-istorinė ekskursija po septynių senosios Klaipėdos bažnyčių vietas.

Šiandieniniame Klaipėdos senamiesčio horizonte neišvysite bažnyčių bokštų, tačiau jos čia stovėjo, kai kur vis dar išlikę jų ženklai, o kai kurios iš jų liko tik atsiminimuose. Spektaklio- ekskursijos „Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda tranzit Memel“ kūrėjai siūlo netikėtą uostamiesčio potyrį, kurio metu sužinosite, kur stovėjo pirmosios 7 Klaipėdos bažnyčios, kaip jos atrodė, kaip ir kokie žmonės kadaise gyveno šiame mieste.

Spektaklyje dalyvaujantiems žiūrovams išdalinamose ausinėse skambantį istorinį-meninį- muzikinį pasakojimą išradingai papildo įvairaus amžiaus šokėjų atliekamos choreografinės kompozicijos, judesio intarpai ar gyvieji paveikslai. Visa tai žiūrovams suteikia galimybę keliauti laiku ir patirti miesto istorijos tėkmę.

Spauda apie spektaklį

„Spektaklio-ekskursijos žiūrovai „apginkluoti“ ausinėmis, malonaus vyriško balso lydimi, nuo Klaipėdos pilies per Anikės aikštę, Turgaus ir Tiltų gatvėmis keliauja iki Senojo turgaus. Užklystama ir į rečiau lankomus senamiesčio užkaborius, kur buvusių bažnyčių vietose galima rasti prekybos centrą ar apartamentus. Keliaujant Klaipėdos senamiesčiu ne tik klausomasi pasakojimo (miesto istorija pagyvinta miestiečių prisiminimais), ekskursija paįvairinama iliustruojančiais šokio, judesio ar gyvųjų paveikslų fragmentais.

[…] Tačiau stebėti atgyjančius miesto prisiminimus vis tiek įdomu. Juo labiau kad viskas priklauso ir nuo vieno svarbiausių spektaklio-ekskursijos veikėjų – atsitiktinumo.

Sutemus paskutinė spektaklio dalis, skambant puikiam, bet kiek pabodusiam Arvo Pärto „Spiegel im Spiegel“, gal atrodys magiškai. O galbūt žiūrint „Keliaujančias bažnyčias“ vasario pradžioje, siaučiant siaubingiems vėjams, pasakojimas apie nesibaigiančias kovas, nugriautas ir atstatytas bažnyčias nuskambės jautriai ir įtikinamai. Ir galbūt norėsis grįžti pajusti klaipėdietiškus atsitiktinumus atšilus.“

Kristina Steiblytė. Klaipėdietiški atsitiktinumai. Lietuvos teatro biuletenis (www.theatrebulletin.lt), 2016 07 17

„Senajam, jau neegzistuojančia miestui atgyti, o praeičiai priartėti padeda gausi, įvairaus amžiaus šokėjų trupė. Jie atlieka ir praeivių, miesto gyventojų ir dvasių vaidmenis, padeda kurti žiūrovų-dalyvių pojūčius, kad ir besistumdydami tarp jų ir sukurdami buvimo minioje jausmą. Nebylūs palydovai čia išnyksta čia pasirodo, leisdami patirti vaikų žaidimo kieme ar ėjimo į bažnyčią akimirkas. Choreografei Agnijai Šeiko pavyko suvaldyti itin įvairaus amžiaus ir patirčių atlikėjus: nuo vaikų grupės iki profesionalų.“

Goda Dapšytė. Keliaujančios bažnyčios. Klaipėda tranzit Memel. 370, 2017 birželis.

Idėja, choreografija, režisūra:
Agnija Šeiko
Garsas:
Kristijonas Lučinskas
Tekstas:
Sondra Simanaitienė
Istorinis siužetas:
archeologė Raimonda Nabažaitė
Judesys, choreografija:
Šeiko šokio teatro šokėjai
Dalyviai:
Šeiko šokio teatro studijos auklėtiniai
Maršrutas:
Piliavietė, Teatro aikštė, Turgaus gatvė, Tiltų gatvė, Senasis turgus
Premjera:
2015
Trukmė:
90 min.

Kovas 2024

Aš esu Kovo 11

27 kovo, „Kultūros fabrikas“, Klaipėda Bilietai
.