Šeiko šokio teatro naujienlaiškis

Gaukite specialias nuolaidas ir pirmas sužinokite teatro naujienas! Laiškus siunčiame iki trijų kartų per mėnesį.

Agnija Šeiko

Atvira įvairioms kultūros ir meno disciplinoms bei jų sąveikoms, nuolat naujus žanrus ir formas tyrinėjanti, aukščiausiais scenos menų apdovanojimais įvertinta, choreografė ir šokėja Agnija Šeiko yra sukūrusi daugiau nei dvi dešimtis šiuolaikinio šokio ir muzikinių spektaklių, nuolat dalyvauja projektinėje ir edukacinėje veikloje.

Istorija

A. Šeiko (g. 1977 m.) choreografiją studijavo Klaipėdos universitete (1996–2001 m.) ir Roterdamo šokio akademijoje „Codarts“ (2003–2005 m.). Grįžusi po studijų, 2005 m. ji įsitraukė į uostamiesčio menininkų grupės „Žuvies akis“ ir jos rengiamo Tarptautinio šiuolaikinio meno festivalio „PLArTFORMA“ veiklą, o praėjus septyneriems metams - 2012 m. vykdomai veiklai plėsti ir stiprinti buvo įkurtas Šeiko šokio teatras.

Kurdama šokio spektaklius, A. Šeiko bendradarbiauja su įvairių meno sričių kūrėjais, todėl jos darbuose dažnai naudojama originali muzika, skulptūrinės instaliacijos, vaizdo projekcijos. Jos kūrybiniai darbai kas kartą nustebina vis nauja forma, kontekstais ar paieškų kryptimi.

Be to, A. Šeiko kuria choreografiją muzikiniams spektakliams: yra bendradarbiavusi su Klaipėdos valstybiniu muzikiniu teatru, Klaipėdos dramos teatru, Lietuvos nacionaliniu operos ir baleto teatru, dalyvavusi nepriklausomuose ir reprezentaciniuose projektuose. Kartu su kompozitoriumi Jonu Sakalausku sukūrė tris neįprasto žanro spektaklius – šokio operas: „Izadora“ (rež. Agnius Jankevičius, 2008 m.), „Dykra“ (2011 m.), „Džiuljetos“ (2012 m.).

Pastarąjį dešimtmetį choreografė ėmėsi dviejų naujų krypčių: šokio spektaklių vaikams ir spektaklių ekskursijų. Jos šokio spektakliai vaikams pratęsia ir papildo edukacinę „Šeiko šokio teatro“ veiklą, o spektakliai ekskursijos praplečia šokio raiškos erdvę. Lietuvos pajūryje sukurtos erdvinės, istorinės ekskursijos žiūrovus perkeliančios į kitą istorinį ir emocinį laiką.

Nuo 2005 m. A. Šeiko dėsto Klaipėdos universiteto Choreografijos katedroje (dabar – LMTA), periodiškai kaip kviestinė dėstytoja veda seminarus Turku meno akademijoje (Suomija).

A. Šeiko sukurti spektakliai rodyti Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Rusijoje, Islandijoje, Kinijoje, Jungtinėse Amerikos Valstijose.

Spalis 2020

i (aš)

2 spalio, Festivalis „Aura“, Kauno dramos teatras

Daugiau informacijos:

.