fbpx

Šeiko šokio teatro naujienlaiškis

Gaukite specialias nuolaidas ir pirmas sužinokite teatro naujienas! Laiškus siunčiame iki trijų kartų per mėnesį.

Agnija Šeiko

Atvira įvairioms kultūros ir meno disciplinoms bei jų sąveikoms, nuolat naujus žanrus ir formas tyrinėjanti, aukščiausiais scenos menų apdovanojimais įvertinta, choreografė ir šokėja Agnija Šeiko yra sukūrusi daugiau nei tris dešimtis šiuolaikinio šokio ir muzikinių spektaklių, nuolat dalyvauja projektinėje ir edukacinėje veikloje.

Istorija

Agnija Šeiko (g. 1977 m.) choreografiją studijavo Klaipėdos universitete (1996–2001 m.) ir Roterdamo šokio akademijoje „Codarts“ (2003–2005 m.). Grįžusi po studijų, 2005 m. ji įsitraukė į uostamiesčio menininkų grupės „Žuvies akis“ ir jos rengiamo Tarptautinio šiuolaikinio meno festivalio „PLArTFORMA“ veiklą, o praėjus septyneriems metams – 2012 m. su bendražygiais choreografu, šokėju Petru Lisausku ir prodiusere Goda Giedraityte įkūrė Šeiko šokio teatrą. A. Šeiko – teatro meno vadovė, direktorė, choreografė, šokėja, šokio pedagogė.

Per savo karjerą, A. Šeiko buvo daugybę kartų nominuota ir apdovanota regioniniais ir nacionaliniais apdovanojimais. Vien per paskutinius keletą metų jai teko tokie svarbūs prizai, kaip Boriso Dauguviečio auskaras 2016 metais, „Auksinis scenos kryžius“ 2018 metais, Vitos Mozūraitės premija 2019 metais, Vyriausybės kultūros ir meno premija 2020 metais, o 2021 metais jai suteiktas garbingas Klaipėdos Kultūros magistro titulas.

Šokio teatro spektakliai gastroliuoja Europoje, Kinijoje, Jungtinėse Amerikos Vlastijose, o kūrėjai pelnė daugybę nacionalinių ir regioninių meno apdovanojimų, premijų. Teatras nuolat pritraukia jaunuosius menininkus gyventi ir kurti uostamiestyje. Pastarieji jau įvertinti „Padėkos kaukės“, „Auksinio scenos kryžiaus“ nominacijomis ir apdovanojimais. 2019 metais A. Šeiko buvo įteikta Vitos Mozūraitės premija, 2020 metais ji pelnė Vyriausybės kultūros ir meno premiją, bei Klaipėdos kultūros magistro titulą ir kitus apdovanojimus. Formuodama teatro repertuarą, A. Šeiko kviečia kurti Klaipėdoje nacionaliniu ir tarptautiniu mastu pripažintus įvairių sričių menininkus iš viso pasaulio. Teatre kūrė, choreografai Alban Richard (Prancūzija), Dalija Acin Thelander (Švedija), Palle Granhøj, Maciej Kuźmiński (Lenkija), šokėjas, choreografas Kenzo Kusuda, legendinės choreografės Pinos Bausch asistentas, šokėjas, jos teatro Vupertalyje vadovas Daphnis Kokkinos (Vokietija-Graikija), violončelininkas Mindaugas Bačkus, šviesos menininkas Linas Kutavičius, vaizdo menininkė Albena Baeva (Bulgarija) ir kiti.

Į dalį choreografinių projektų įtraukiama miesto bendruomenė bei jautrios socialinės grupės – žmonės su negalia, senjorai, kurie šoka spektakliuose, dalyvauja performansuose.

Agnijos kūrybiniai darbai išsiskiria tarpdiscipliniškumu, atpažįstama estetika, jautriomis socialinėmis temomis, formų įvairove. Jos spektakliuose dažnai naudojama gyvai atliekama muzika, skulptūrinės instaliacijos, vaizdo projekcijos. Choreografės kūryba kas kartą nustebina vis nauja forma, kontekstais ar paieškų kryptimi.

Greta šokio spektaklio žanro, A. Šeiko kūryboje ir šokio operos, performansai, tarpdisciplininiai spektakliai, kurie jungia šokį, muziką ir technologijas. O šokio ir violončelių muzikos spektakliai bei šokio spektakliai - ekskursijos jau tapo Klaipėdos kultūros vizitine kortele.
A. Šeiko kuria choreografiją operos, muzikiniams, teatro pastatymams bei dirba su dauguma didžiųjų valstybinių ir nacionalinių teatrų, yra Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Šokio katedros docentė bei kviestinė dėstytoja.

2022 m. apdovota auksiniu scenos kryžiumi už choreografiją šokio spektakliui „Indigo. Das Schliemann Projekt“.

Liepa 2024

Salos

27 liepos, Zarasai

https://pilotas.lt/2024/07/09/kultura/minimalizmas-kupoleje-zaraso-saloje-rengiamas-garso-ir-judesio-spektaklis-instaliacija/

Salos

27 liepos, Zarasai

https://pilotas.lt/2024/07/09/kultura/minimalizmas-kupoleje-zaraso-saloje-rengiamas-garso-ir-judesio-spektaklis-instaliacija/

Metų laikai

31 liepos, Visaginas

https://visaginas.lt/naujienos/pakeliui-i-jubilieju49-ojo-visagino-gimtadienio-programa-07-29-08-03/9112

.