Šeiko šokio teatro naujienlaiškis

Gaukite specialias nuolaidas ir pirmas sužinokite teatro naujienas! Laiškus siunčiame iki trijų kartų per mėnesį.

Lumi

Specialiai kūdikiams sukurtas šokio spektaklis panardinantis į paslaptingą šviesų ir judesio pasaulį.

Kūdikiams nuo gimimo iki 12 mėnesių skirtame šokio spektaklyje-instaliacijoje „Lumi“ kuriamas dangiškas, paslaptingas pasaulis, kuriame galima svajoti ir klajoti po fantastišką šviesos pasaką. Neregėti švytintys objektai ir užburiantis šiuolaikinis šokis skatina judėti ir tyrinėti, ypač mažuosius. Apgalvota, saugi spektaklio aplinka leidžia kurti artimą ryšį tarp žiūrovų ir atlikėjų, suteikia galimybes jiems nuolat bendrauti. Originalių šviesos objektų instaliacija neprimena įprastinės kūdikių žaislų ar pramogų zonų estetikos, atvirkščiai, „Lumi“ mažiausiuosius žiūrovus kviečia į abstrakčią ir išgrynintą, tačiau nemažiau paslaptingą erdvę, kurioje galima atrasti ypatingų potyrių. Įvairiapusis jutiminis aplinkos patyrimas audžiamas per judesį, šokį, vizualinius efektus ir šviesą. Spektaklio-instaliacijos erdvė sukurta kaip visata: patiriama per girdėjimą, matymą ir lytėjimą. O svarbiausias įrankis aplinkos tyrinėjimui – kūno. Todėl žiūrovai kviečiami laisvai judėti erdvėje, stebėti, tyrinėti aplinką, laiką leisti aktyviai arba tiesiog ilsėtis.

Švedijoje gyvenanti ir kurianti serbų kilmės choreografė ir pedagogė Dalija Acin Thelander viena iš nedaugelio profesionalių choreografių Europoje, ne tik kurianti šokio spektaklius kūdikiams ir vaikams, bet ir apsigynusi daktaro disertaciją darbo su kūdikiais specifikos tema. Mažiausiesiems žiūrovams ji kuria jau daugiau nei dešimtmetį. Choreografės profesinė geografija driekiasi nuo Europos iki Azijos, jos spektakliai buvo pristatyti septyniose dešimtyse festivalių įvairiose pasaulio šalyse. Ji yra sukūrusi spektaklius ar vedusi edukacinius užsiėmimus tokiose teatruose kaip Kinijos nacionalinis vaikų teatras, Stokholmo karališkoji opera, Japonijos nacionalinis jaunimo teatras ir kt. Choreografė yra įsitikinusi, kad vaikai turi tokias pat teises patirti meną, kaip ir suaugusieji. „Tikiu, kad spektakliai jauniausiajai publikai turėtų suteikti vertingų patirčių ir vaikams, ir suaugusiems“, – teigia D. Acin Thelander.

Svarbu! Spektaklis skirtas kūdikiams nuo gimimo iki 12 mėnesių. Kiti žiūrovai – nuo 5 metų.

Gerbdami individualius mažųjų ir juos lydinčiųjų poreikius ir laiką, reikalingą mėgautis potyriu, žiūrovus kviečiame atvykti kada patogiausia ir būti kiek norisi per visas 3 šokio spektaklio valandas.

Į instaliacijos aikštelę prašome nesinešti maisto ir gėrimų. Mažyliams atsigaivinti – tik vanduo ir mamos pienas.

Salėje prašome nusiauti batus, didesnius nešulius – palikti saugioje laukimo zonoje.

Taip pat prašome nesinaudoti telefonais: nefotografuoti, nefilmuoti. Spektaklis skirtas kokybiškai praleisti laiką kartu su mažyliu.

Idėjos autorė, choreografė, kostiumų ir šviesų dailininkė:
Dalija Acin Thelander (Serbija/Švedija)
Muzika:
Qillannguaq Q Berthelsen (Grenlandija)
Šokėjai:
Marija Ivaškevičiūtė, Inga Kuznecova, Oksana Griaznova, Mantas Černeckas, Erikas Žilaitis
Scenografija ir instaliacija:
Linas Kutavičius ir Dalija Acin Thelander
Šviesos objektų autorius:
Linas Kutavičius
Programavimas:
Justas Bø
Prodiuserė:
Vilija Bartašiūtė
Premjera:
2019
Trukmė:
3 val.

Šiuo metu numatytų spektaklių nėra.

.