fbpx

Šeiko šokio teatro naujienlaiškis

Gaukite specialias nuolaidas ir pirmas sužinokite teatro naujienas! Laiškus siunčiame iki trijų kartų per mėnesį.

Audros akis

Spektaklis „Audros akis“ tyrinėja universalius chaoso ir tvarkos dėsnius. Tai prancūzų choreografo, Chaillot (Šajo) nacionalinio šokio teatro Prancūzijoje vadovo, Rachid Ouramdane spektaklis, kuriamas kartu su Šeiko šokio teatru. Kūrinyje choreografas pasitelkia organizuotų ir anarchiškų grupių judėjimą. R. Ouramdane įkvepia paradai, riaušės, demonstracijos bei skraidančių paukščių būriai. Taip scenoje randasi nuolat kintantys tvarkos ir chaoso paveikslai. Šie vaizdiniai, o ypač perėjimo iš vienos būsenos į kitą akimirkos, kuria paraleles su šiandienos visuomenių procesais, rezonuoja pandeminio pasaulio kontekste, o šokėjai tampa visuotinių taisyklių valdomos chaotiškos būtybės metafora. Lyg energijos šuoras, besisukantis kaleidoskopas, spektaklis įtraukia žiūrovą į beveik hipnotišką būseną – tarsi stebėtum iš debesų, perkūnijos ir lietaus besiformuojančią audros akį.

Rachid Ouramdane kuria meno projektus nuo 1995 m. Nuo 2010 m. iki 2015 m. dirbo teatre „Theâtre de la ville“ (Paryžius), nuo 2005 iki 2015 m. –„Bonlieu scène nationale“ (Ansi). Nuolat kviečiamas bendradarbiauti su Liono operos ir baleto teatru („Superstars“, 2006; „All around“, 2014), dirbo su Rusijos šokio trupe „Migrazia“ (rezidencija Sibire ir projektas „Intradance“ („Borscheviks… a true story…“), 2010), taip pat su trupės „Candoco Dance Company“ (Didžioji Britanija) projektu 20-mečio proga su negalią turinčiais šokėjais („Looking back“, 2011) ir kt. Rachidui Ouramdane įkūrus „L‘A“ šokio trupę, jo spektakliai remiasi darbo su kino kūrėjais ir autoriais patirtimi. 2016-2021 m. R. Ouramdane vadovavo Nacionaliniam Grenoblio šokio centrui, o nuo 2021 m. balandžio yra Chaillot nacionalinio šokio teatro vadovas. Greta kūrybinių projektų, R. Ouramdane dalyvauja tarptautinėse tiriamosiose mokymosi ir vadybos mainų dirbtuvėse Prancūzijoje, Rumunijoje, Nyderlanduose, Brazilijoje, JAV.

Šokio spektaklis „Audros akis“ – Prancūzijos-Lietuvos kūrybinio bendradarbiavimo programos „KlaipėDAnse“, vykdomos nuo 2017 metų, dalis.

„Šis spektaklis yra burtų burtai, net galva sukasi nuo audros scenoje.“

Dovilė Filmanavičiūtė, reklamos specialistė, socialinė aktyvistė, dainininkė, žurnalistė

„<...> šokėjai scenoje kuria gyvas, pulsuojančias, pavidalus keičiančias formas, leidžiančias žiūrovams nugrimzti į lengvą šokio meditaciją.“

Goda Dapšytė, šokio ir teatro kritikė. Eiti ar neiti. Teatras Nr. 107 (spektaklių recenzijos). 370. 2021-11-30.

Choreografas:
Rachid Ouramdane (FR)
Šviesų dizaineris:
Justas Bø
Apšvietėjas:
Aurelijus Davidavičius
Kompozitorius:
Jean-Baptiste Julien (FR)
Šokėjai:
Niels Claes, Mantas Černeckas, Oksana Griaznova, Marija Ivaškevičiūtė, Inga Kuznecova, Arūnas Mozūraitis, Gintarė Ščavinskaitė, Viktorija Zobielaitė
Teatro meno vadovė:
Agnija Šeiko
Prodiuserė:
Goda Giedraitytė
Produkcijos komanda:
Edita Aliochno, Austėja Laurinavičiūtė, Greta Seiliūtė
Fotografė:
Eglė Sabaliauskaitė
Spektaklio pastatymą remia:
Prancūzijos ambasada Lietuvoje, Prancūzų institutas Lietuvoje, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė
Premjera:
2021
Trukmė:
60 min

Balandis 2024

Baltoji lopšinė

25 balandžio, Kauno miesto kamerinis teatras Bilietai
.