fbpx

Šeiko šokio teatro naujienlaiškis

Gaukite specialias nuolaidas ir pirmas sužinokite teatro naujienas! Laiškus siunčiame iki trijų kartų per mėnesį.

Mikado

Visuomenė kaip lazdų ryšulys. Mes visi glaudžiai susiję ir nuolat koreguojame socialinio žaidimo taisykles. Pandemija, socialiniai tinklai keičia mūsų elgesį, bendravimo būdus ir silpnina mūsų gebėjimą kritiškai mąstyti. Mūsų santykiai nebepasotina, tampa neapčiuopiami ir fragmentiški. Kažkas viduje ima priešintis ir ieškoti autentiško santykio su savimi ir supančia aplinka.

„Mikado“ tyrinėja šiuolaikinio žmogaus būklę, kai materiją keičia virtualumas. Spektaklis jungia tokius mūsų būties elementus, kaip prigimtinis žmogaus kūnas, medinės lazdos ir nuolat mus lydintys mobilūs įrenginiai. Lazda tarsi pratęsia žmogaus kūną. Tai fizinio santykio su pasauliu simbolis. Lazda yra įrankis, muzikinis instrumentas, ginklas kovos menuose. Ji jungia, tačiau ir nustumia, nustato „saugų atstumą“. Spektaklyje derinamos skirtingos judesio kalbos: natūralus kūno fiziškumas, archajinės Aikido ir kitų kovos menų tradicijos ir šiuolaikinis šokis. Pojūčius sustiprina scenoje kuriami ritmai, muzika ir nuorodos į Italijos kultūrą. Taip scenoje akumuliuojasi energijos pliūpsnis, sudrebinantis žiūrintįjį iki šerdies.

„Mikado“ choreografiją kuria Vittoria de Ferrari Sapetto, Andrea Valfre, atlieka Šeiko šokio teatras, Kauno šokio trupė „Nuepiko“, šokėjai iš kitų Europos šalių bei Kauno miesto ir rajono bendruomenės. Šviesų dizainą kuria garsus šviesų dailininkas Giacomo Gorini, o muziką – pripažintas italų kompozitorius Giorgio Ferrero.

Choreografai:
Vittoria de Ferrari Sapetto (BR / IT / BE), Andrea Valfre (IT)
Teatrų meno vadovai:
Agnija Šeiko (Šeiko Dance Company), Marius Pinigis (Nuepiko)
Šviesų dizaineris:
Giacomo Gorini (IT)
Kompozitorius:
Giorgio Ferrero (IT)
Šokėjai:
Šokėjai: Šeiko šokio teatras (Klaipėda), Niels Claes, Mantas Černeckas, Oksana Griaznova, Inga Kuznecova, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Marija Ivaškevičiūtė, Viktorija Zobielaitė, „Nuepiko“ šokio trupė (Kaunas), Marius Pinigis, Adrian Carlo Bibiano, Nino Wassmer (FR), Lorenzo Covello (IT), Valeria Saija (IT), Dan Mihai Radulescu (RO), Steffi De Leeuw (NL), Povilas Jurgaitis
Dalyviai:
Kauno miesto ir rajono bendruomenė
Prodiuserė:
Goda Giedraitytė
Produkcijos komanda:
Greta Seiliūtė, Edita Grigaitienė, Austėja Laurinavičiūtė, Stasys Jamantas
Fotografas:
Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo", fotografas Martynas Plepys
Partneriai, projektą finansuoja:
VšĮ „Kaunas 2022“, Lietuvos kultūros taryba, Klaipėdos miesto savivaldybė, Goethe’s institutas, Thomo Manno kultūros centras
Spektaklį pristato:
Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022
Premjera:
2022
Trukmė:
60 min

Šiuo metu numatytų spektaklių nėra.

.