fbpx

Šeiko šokio teatro naujienlaiškis

Gaukite specialias nuolaidas ir pirmas sužinokite teatro naujienas! Laiškus siunčiame iki trijų kartų per mėnesį.

KlaipėDAnse

– tai Lietuvos ir Prancūzijos šiuolaikinio šokio meninio, edukacinio ir universitetinio bendradarbiavimo programa, įgyvendinama nuo 2017 metų. Programoje numatyta kasmet pastatyti po vieną šiuolaikinio šokio koprodukcijos spektaklį ir užtikrinti jo sklaidą Lietuvoje ir užsienyje bei įgyvendinti tris meistriškumo kursus profesionaliems šokėjams ir Klaipėdos miesto bendruomenei bei parengti tarptautinę šiuolaikinio šokio bakalauro programą.

Programos rėmuose sukurti spektakliai „Shake that Devil!“ (chor. Alban Richard, 2017), „Pareiškiu-Brandir“ (chor. Alban Richard, 2018), „Ordredesordreordredesordre“ (chor. Vilma Pitrinaitė), performansas „Po miesto oda“ (chor. Mathilde Monfreux, 2019), šokio filmas „Po oda“ (autorės Mathilde Monfreux, Trécy Afonso, 2020), spektaklis „Audros akis“ (chor. Rachid Ouramdane, 2021), vyko kūrybinės šokio dirbtuvės su prancūzų ir lietuvių šokėjais Klaipėdos, Kauno ir Vilniaus bendruomenėms, šokio mėgėjams ir profesionalams, kassavaitiniai užsiėmimai ir jų įrašai Klaipėdos senjorams, filmų peržiūros.

Projekto veiklos pažymi glaudų Prancūzijos ambasados, Prancūzų instituto Lietuvoje ir Klaipėdos miesto savivaldybės bei universiteto bendradarbiavimą, Klaipėdos šiuolaikinį šokį įrašo į Prancūzijos kultūros žemėlapį bei stiprina pagrindą kitiems kultūriniams projektams.

Susipažinkite su programos rezultatais išsamiau.

2017
3 „Tools for dancing“ kūrybinės dirbtuvės šokėjams ir Klaipėdos bendruomenei, kuriuos vedė Nacionalinio Kano choreografijos centro Normandijoje (Prancūzija) vadovas, choreografas Alban Richard bei šokėjas Max Fossati. Dirbtuvių rezultatas – performansas pristatytas prekybos centre „Akropolis“, Klaipėdoje.

Sukurtas ir Klaipėdos dramos teatre parodytas šokio performansas „Shake that Devil!“. Choreografas Alban Richard, atlikėjai Šeiko šokio teatro šokėjai, šokio studentai, mėgėjai ir Klaipėdos miesto bendruomenė.

2018
2 „Tools for dancing“ kūrybinės dirbtuvės šokėjams ir Klaipėdos bendruomenei, kuriuos vedė Nacionalinio Kano choreografijos centro Normandijoje (Prancūzija) vadovas, choreografas Alban Richard bei šokėjas Massimo Fusco.

Choreografo Alban Richard šokio spektaklis „Pareiškiu-Brandir“, sukurtas kartu su Šeiko šokio teatro ir prancūzų šokėjais, dainininke Jurga Šeduikyte ir dedikuotas 100-osioms Lietuvos valstybės atkūrimo metinėms. Premjera pristatyta Vilniuje, Šiauliuose, Kaune bei Kano mieste (Prancūzija), vėliau ir kituose Lietuvos miestuose.

2019
3 kūrybinės šokio dirbtuvės šokėjams ir Klaipėdos bendruomenei su prancūzų choreografe, šokėja Mathilde Monfreux ir Vilma Pitrinaite (gyvenančia Belgijoje ir Prancūzijoje).

Spektaklis „Pareiškiu-Brandir“ rodytas Carcassone festivalyje (Pranzūcija).

choreografėS Vilmos Pitrinaitės šokio spektaklio „Ordredesordreordredesordre“ premjera Klaipėdoje.

Klaipėdoje pristatytas Mathilde Monfreux dirbtuvių su šokio studentais ir šokėjais rezultatas – performansas „Po miesto oda“.

2020
4 kūrybinės šokio dirbtuvės šokėjams ir bendruomenei su Mathilde Monfreux, Agnija Šeiko, šokėjai Niels Claes ir Evgenij Kalachov.

Nufilmuotas trumpametražis šokio filmas „Under the Skin“ (chor. Mathilde Monfreux, kinematografė Trecy Afonso). Tais pačiais metais filmas pristatytas LRT, festivalio „Naujasis Baltijos šokis“ metu.

Kūrybinės judesio dirbtuvės senjorams su šokėjais Dovile Binkauskaite ir Niels Claes. Užsiėmimai vyko gyvai, internetu, taip pat paruoštos ir įrašytos 4 video pamokos, atvirai prieinamos internetu.

2021
4 kūrybinės šokio dirbtuvės Klaipėdos ir Vilniaus bendruomenei bei šokėjams, kurias vedė choreografai Rachid Ouramdane, Alban Richard ir Šeiko šokio teatro šokėjai. Užsiėmimai vyko gyvai ir internetu.

Choreografo Rachid Ouramdane premjera „Audros akis“ pristatyta festivaliuose „Naujasis Baltijos šokis“, „Plartforma“, Mons teatre (Danija).

Kūrybinės judesio dirbtuvės senjorams kartą per savaitę su šokėja, judesio terapijos praktike Dovile Binkauskaite.
Šokio filmas „Po oda“ (autorės Mathilde Monfreux, Trecy Afonso) rodomas Lietuvos ir užsienio festivaliuose.

2022
Kauno centriniame pašte nufilmuotas šokio filmas „Audros akis“ (autoriai Rachid Ouramdane, Agnija Šeiko, Marius Paplauskas ir kiti), pagal to paties pavadinimo Rachid Ouramdane šokio spektaklį.

„KlaipėDAnse“ savaitė Kaune. Jos metu vyko kūrybinės šokio dirbtuvės šokėjams ir mėgėjams su choreografu Alban Richard, pristatytas performansas „Somehow Myself Survived the Night“ (chor. Alban Richard), spektakliai „Pareiškiu-Brandir“ (chor. Alban Richard, 2018), „Audros akis“ (chor. Rachid Ouramdane, 2021) ir šokio filmai „Po oda“ bei „Audros akis“.

2023

Kūrybinės judesio dirbtuvės senjorams kartą per savaitę su šokėja, judesio terapijos praktike Dovile Binkauskaite.

Pastatytas šokio spektaklis „Flocking“ (chor.Joanne Leighton, 2023), kurio premjeros įvyko Klaipėdoje ir Vilniuje.

„KlaipėDAnse“ 10-ies dienų nemokamos šokio dirbtuvės su bendruomene, šokio profesionalais ir studentais Klaipėdoje. Kartu su pranc. choreografu Alban Richard, pristatytas performansas „INSANE“ (chor. Alban Richard, 2023), į nemokamą spektaklio premjerą „Jono kalnelio“ amfiteatre sukviesta >400 klaipėdiečių.

Taip pat, 2023 metų eigoje vykdyta „KlaipeDAnse“ programos rėmuose jau sukurtų šokio spektaklių („Pareiškiu-Brandir“) ir šokio filmų („Po oda“ bei „Audros akis“) sklaida Lietuvoje ir užsienyje. 2023 m. spektakliai ir filmai rodyti Vilniuje, Neringoje, Klaipėdoje, Palangoje, o spektaklis „Pareiškiu – Brandir“, bendradarbiaujant su Lietuvos kultūros atašė Italijoje, parodytas tarptautiniame kino festivalyje Italijoje „Wonderland“ Brescia mieste (2023 m. Italijos kultūros sostinė).

Liepa 2024

Klajojančios kopos

11 liepos, Parnidžio Kopa, Nida Bilietai
.