fbpx

Šeiko šokio teatro naujienlaiškis

Gaukite specialias nuolaidas ir pirmas sužinokite teatro naujienas! Laiškus siunčiame iki trijų kartų per mėnesį.

Aside

Dinamiškas, nepaliaujamo judėjimo, techniškas ir įtraukiantis šiuolaikinio šokio duetas.

Šokio spektaklis „Aside“ gilinasi į saviraiškos, noro būti suprastam, atstūmimo ir ryšio su kitu aplinka paieškų temas. Dviejų šokėjų nepaliaujamas, jautrus, tikslus judesys ir atšiauri elektroninė muzika scenoje atveria trapias žmogiškų santykių kūrimo pastangas. Intymi spektaklio atmosfera, verčianti su šokėjais kvėpuoti vienu ritmu ir itin techniškas atlikimas įtraukia žiūrovus į nesiliaujantį sceninį veiksmą.

Spektaklio kūrėjai – šokėjų ir choreografų duetas Gintarė Marija Ščavinskaitė ir Nielsas Claesas – kviečia žiūrovus atsiverti naujoms patirtims ir per daug nesureikšminti savo žinių. Neretai būtent išankstinis nusistatymas ar tariamos žinios užkertą kelią suprasti kitokius žmones nei mes patys, ar kalbėtume apie odos spalvą, seksualinę orientaciją, negalią, lyčių skirtumus ar kilmės šalį. Be to, tapatybė klausimai ir poreikis pritapti itin aktualūs ir paaugliams, išgyvenantiems vidines asmenybės formavimosi kovas. Šokėjai spektaklio medžiagą audžia iš asmeninių patirčių ir opių socialinių temų, tad šis spektaklis turėtų paliesti kiekvieną, kuriam bent kartą teko susidurti su spaudimu ar poreikiu pritapti visuomenėje ar atrasti pasitikėjimo savimi.

Spektaklyje skamba šiuolaikinė elektroninė muzika, kurią sudėliojo kylantis Lietuvos muzikos kūrėjas Andrius Stakelė, o atlikėjų kostiumus kūrė Baltijos šalyse sparčiai populiarėjančio latvių aukštosios gatvės mados prekės ženklo „One Wolf“ kūrėjai. Unisex stiliaus ir miesto gyvenimo įkvėpti šokėjų kostiumai organiškai papildo spektaklio, kviečiančio atsikratyti stereotipų, idėją.

2017 m. šokėjų duetas apdovanotas „Auksiniu scenos kryžiumi“ kaip metų šokėjai.

Iš Belgijos kilęs šokėjas Nielsas Claesas yra baigęs Fontys šokio akademiją Tilburge, Nyderlandų Karalystėje. 2010–2013 m. jis šoko Mastrichto „Sally“ šokio teatre, „dansgroep Amsterdam“ ir Lenkijos šokio teatre. 2013–2015 m. jam teko šokti tokių choreografų kaip Andonis Foniadakis ir Jo Strømgren spektakliuose, taip pat įvairių kitų kūrėjų projektuose Vokietijoje, Izraelyje, Nyderlanduose. 2015–2017 m. N. Claesas buvo Kauno šokio teatro AURA trupės nariu, o 2017 m. prisijungė prie „Šeiko šokio teatro“ trupės.

Gintarė Marija Ščavinskaitė choreografiją studijavo Šiaulių konservatorijoje. 2013 m. ji įgijo šokio pedagogikos bakalauro diplomą Vilniaus kolegijoje ir tapo Kauno šokio teatro AURA nare. Jai teko šokti tokių choreografų kaip Samuelis Mathieu, Pia Holdenas, Anne Ekenes, Paulas Hessas spektakliuose. 2017 m. G. M. Ščavinskaitė prisijungė prie „Šeiko šokio teatro“ kaip šokėja, pedagogė ir choreografė.

Spauda apie spektaklį

„Elektroninių garsų apsuptyje N. Claes ir G. M. Ščavinskaitės kuriami veikėjai mėgina visų pirma kalbėti ir daug rečiau jiems sekasi susikalbėti. Tačiau būtent tiesioginio kontakto duetinės scenos atrodo stipriausios ir paveikiausios, geriausiai atspindi supratimo ir gebėjimo ir perkeltine, ir tiesiogine prasme išgirsti kitą svarbą. Kaip ir ilgas, intymus ir švelnią šypseną sukeliantis spektaklio finalas.“

Goda Dapšytė. Aside. 370, 2018 kovas.

Idėjos autoriai, choreografai, šokėjai:
Niels Claes, Gintarė Marija Ščavinskaitė
Muzikos dizaineris:
Andrius Stakelė
Kostiumai:
One Wolf
Premjera:
2017
Trukmė:
45 min

Šiuo metu numatytų spektaklių nėra.

.