fbpx

Šeiko šokio teatro naujienlaiškis

Gaukite specialias nuolaidas ir pirmas sužinokite teatro naujienas! Laiškus siunčiame iki trijų kartų per mėnesį.

BOLERO-EXTENDED

Tai valandą trunkantis violončelių ir šokio „Boléro“ priverčiantis naujai pažvelgti į kanoninį kūrinį.

Šokio spektaklis „Boléro-Extended“ – tai neįprasta ir originali vieno garsiausių prancūzų kompozitoriaus Maurice’o Ravel’o kūrinių „Boléro“ interpretacija. Lengvai atpažįstama melodija ir jos parafrazės scenoje vizualizuojamos Šeiko šokio teatro šokėjų ir Klaipėdos violončelių okteto atlikėjų. Originaliai dekonstruojama M. Ravel’o muzika, scenoje atliekama vienos, kelių ar iš karto aštuonių violončelių, suskamba netikėtai ir šiuolaikiškai.

Danų choreografas Palle Granhøjus drauge su šokėjais kuria varžančiose aplinkybėse atsidūrusių asmenybių portretų galeriją, atskleisdamas unikalias kiekvieno trupės šokėjo savybes ir jomis papildydamas muzikinį spektaklio audinį bei interpretaciją. Choreografas scenoje siekia išryškinti žmogiškąją būtį, užuot eksponavęs šokėjų plastiką ir choreografijos ypatybes, P. Granhøjus scenoje siekia atskleisti vyrus ir moteris, tokius, kokie jie yra: tikrus, gyvus ir sudėtingus.

Idėja vieną M. Ravel’o orkestrui skirtą „Boléro“ atlikti gyvai tik violončelėmis gimė Tarptautinio Klaipėdos violončelės festivalio ir konkurso iniciatoriui Mindaugui Bačkui, o ilgamečio bendradarbiavimo su Šeiko šokio teatru dėka ši mintis peraugo į unikalų šokio ir gyvos muzikos spektaklį.

Tarptautiniu mastu pripažintas danų choreografas Palle Granhøjus garsėja autorine obstrukcijos technika. Ji leidžia choreografui transformuoti šokėjų judesius, ribojant jų veiksmus, ir taip atskleisti vidinius jų asmenybės sluoksnius. Per pastaruosius 30 m. glaudžiai bendradarbiaudamas su šokėjais jis yra sukūręs apie keturias dešimtis šokio spektaklių. P. Granhøjus, savo kūryboje dažnai derina šiuolaikinio šokio kalbą su klasikine muzika, yra sukūręs spektaklių pagal Igorio Stravinskio („Šventasis pavasaris“) ir Gustavo Mahlerio („2men2mahler“ ir „Men & Mahler) kūrinius. P. Granhøj nuolat kuria Orhuse įsikūrusiai savo trupei „Granhøj Dans“, o jo darbai jau pristatyti 49 pasaulio šalyse.

Klaipėdos violončelių oktetas – tai 2017 m. Klaipėdos violončelės festivalyje debiutavusio Klaipėdos violončelių kvarteto pagrindu susibūręs ansamblis. Abiejų violončelininkų ansamblių susikūrimą inicijavo vienas intensyviausiai koncertuojančių violončelininkų ir Klaipėdos kamerinio orkestro meno vadovas M. Bačkus, kurio muzikiniai interesai itin platūs: nuo baroko iki šiuolaikinių opusų, nuo tradicinio iki eksperimentinio violončelės skambesio. Klaipėdos violončelių kvartetas nuolat bendradarbiauja su Šeiko šokio teatru ir jau yra pristatę keletą drauge sukurtų šokio spektaklių.

Spauda apie spektaklį

„Granhøjaus metodas riboti šokėjų judesius iš tikrųjų yra choreografo dėmesys kiekvieno gabumams ir individualumui – charakteris ir jėga ryškėja, kai tenka priešintis.“

Rūta Ogisnkaitė. NBŠ’19: Baltijos šokio panorama. Extended. Dance.lt, 2019 05 21

„Beje, šis spektaklis puikiai tiktų būti šiuolaikinio šokio ambasadoriumi žanro nežinančių ar nepripažįstančiųjų stovykloje – lengvumas, šokėjų technika, skoningas humoro jausmas ir gyvai atliekama klasikinė muzika, tikėtina, papirktų nemažą dalį skeptikų.“

Aušra Kaminskaitė. Tarp šokio ir šokėjo. Lietuviška „Naujojo Baltijos šokio“ programa. 15min (www.15min.lt), 2019 05 16

„Perfekcionistiškiausias tarpdisciplininis spektaklis.“

Greta Vilnelė. Įsimintiniausi 2020 m. teatro ir šokio įvykiai. 7md.lt, 2020 12 18

⭐⭐⭐⭐ „Man labai patiko – tai buvo gudru ir gražu, įdomu ir pakilu. Violončelių išdėstymas ir dėžės įkvėpė!“

Philippa Casares, reviewer for Mervyn Stutter Pick of the Fringe, 2022 08 24.
The show was awarded 4 stars from Mervyn Stutter Pick of the Fringe, Edinburgo Frindžo Festivalis 2022.

⭐⭐⭐⭐⭐ „Tai elegantiškas, jaudinantis kūrinys, kuriame gyva muzika, perkusiniai efektai ir šelmiška, bet šiurpti odą verčianti choreografija susijungia į neįtikėtiną potyrį.
Tai keistuoliškas, koketiškas ir didingas šokio spektaklis, akomponuojamas violončelių.“

Claire Wood. BOLERO-EXTENDED. The Wee Review (theweereview.com), 2022 08 25.

⭐⭐⭐⭐⭐ „Šiame unikaliame bendrame Danijos ir Lietuvos pastatyme šiuolaikinio šokio kūrėjai Granhøj Dans ir Šeiko šokio teatras suvienijo jėgas su Klaipėdos violončelių oktetu, kad sukurtų muzikos ir judesio kakofoniją. Lėtai, lyg tektoninių prokščių judėjimas, augdamas į kulminaciją, spektaklis verstų raudonuoti ir patį Ravel’į.“

The Scotsman (www.scotsman.com). Edinburgh Festival Fringe reviews: BOLERO – EXTENDED | The Dan Daw Show | I just like you | a gay myth | Karen from Finance is Out of Office | The Intervention | Payday Party | A Wilde Life | Trouble on Six | Doll | Tales of Vomit, Trash and Broken Glass | The Lacehouse, 2022 08 26.

⭐⭐⭐⭐⭐⭐ „Iš fantastiško šokėjų kolektyvo reiktų išskirti Gintarę Mariją Ūsę, Niels Claes ir Marių Pinigį dėl jų ypač aistringų solo partijų. Jie reikšmingai prisideda padarydami „BOLERO-EXTENDED“ mažu, valandą trunkančiu šedevru, paliekančiu auditoriją beveik euforijoje.“

Michael Søby, cphculture.dk, 2022 10 17.

Choreografija:
Palle Granhøj (Danija) ir šokėjai
Šokėjai:
Inga Kucnecova / Viktorija Zobielaitė, Darius Berulis, Dovilė Binkauskaitė, Povilas Jurgaitis / Niels Claes, Gintarė Marija Ūsė, Mantas Ūsas, Oksana Griaznova, Aušra Krasauskaitė, Marius Pinigis.
Muzika:
Maurice Ravel „Boléro“
Muzikos aranžuotė:
James Barralet
Muzikos atlikėjai:
Klaipėdos violončelių oktetas: Mindaugas Bačkus / Kornelija Kupšytė, Marius Sakavičius, Karolis Vaičiulis, Gleb Pysniak ir kviestiniai muzikantai
Koprodiuseriai:
Granhøj Dans (Danija), Tarptautinis Klaipėdos violončelės festivalis ir konkursas
Meno vadovė:
Agnija Šeiko
Premjera:
2019
Trukmė:
60 min.

Vasaris 2025

BOLERO-EXTENDED

13 gruodžio, Klaipėdos koncertų salė Bilietai

Indigo. Das Schliemann Projekt

21 vasario, HOFAS, Klaipėda Bilietai

Indigo. Das Schliemann Projekt

28 vasario, Dūmų fabrikas, Vilnius Bilietai
.