Šeiko šokio teatro naujienlaiškis

Gaukite specialias nuolaidas ir pirmas sužinokite teatro naujienas! Laiškus siunčiame iki trijų kartų per mėnesį.

Šokis + miestas | vienos minutės šokio filmai

Jei šokti apie architektūrą atrodo sunkiai įgyvendinama idėja, „Šokis plius miestas“ projekto komanda įrodė kitaip!

LRT ir LRT PLIUS kanaluose bei mediatekoje jau galima išvysti video ciklo „Šokis plius miestas“ trumpus programinius intarpus-vaizdo klipus, kuriuose per šokį, architektūrą ir video meną atskleidžiami unikalūs klaipėdos architektūros objektai. Uostamiesčiui skirti keturi Šeiko šokio teatro video kūriniai, netikėta menų jungtimi žiūrovams leidžia pažvelgti į dažnai užvertus nuo svečių industrinio – jūrinio miesto objektus. Šokėjų judesio pasakojimai sukuria papildomą estetinį, poetinį matavimą, kontrastuoja ir kviečia naujai pažvelgti į Pietinį molą (Jūros vartai), „Klaipėdos energija“ šiluminę elektrinę, „Vakarų laivų gamyklos“ doką, pakeliamą Pilies ir pasukamą (grandinių) tiltus.

Pristatome kartu su LRT, LRT PLIUS ir Lietuvos šokio informacijos centru.
Ypatingai dėkojame AB „Vakarų laivų gamykla“ ir AB „Klaipėdos energija“ už bendrystę ir rėmėjams Lietuvos kultūros tarybai, Klaipėdos miesto savivaldybei.

Spauskite ir žiūrėkite:

Šokis plius miestas. Klaipėda. Pietinis molas (Jūros vartai)

Pietinis molas, kaip ir šiaurinis jo brolis, uostamiestyje iškilo XIX a. viduryje, kad į uostą saugiai galėtų įplaukti laivai. Dar vadinami jūros vartais, molai yra ryškūs jūrinės – industrinės Klaipėdos ženklai bei mėgstamas pasivaikščiojimų objektas.
Ant molo susitinka civilizacija ir gamtos stichija, žmogaus trapumas ir įnirtingos bangos, kurias atlaikyti gali tik masyvių betoninių blokų grandinė.

Klipą kūrė: choreografės Agnija Šeiko, Inga Kuznecova, kinematografas Vytautas Jašauskas, šokėjai Mantas Černeckas, Marija Ivaškevičiūtė.

Šokis plius miestas. Klaipėda. „Vakarų laivų gamyklos“ dokas

Miestiečiams mažai pažįstama AB „Klaipėdos energija“ šiluminė elektrinė gali pasigirti gigantiškais, 7 aukštų namui prilygstančiais, garo katilais ir 1934 metais čia sumontuotomis ir vis dar veikiančiomis vokiškomis AEG elektros gamybos turbinomis. Šiame interjere, simbolinėje erdvėje per šokį bando susitikti du pasauliai: atsiskyrėlis ir visuomenė, intravertiškas kuklumas ir ekstravertiškas veržlumas. Elektros lemputė bando apšviesti nepažintą pasaulį, tačiau prasilenkus laikui lieka klaidžioti vienumoje.

Klipą kūrė: choreografės Agnija Šeiko, Inga Kuznecova, kinematografas Vytautas Jašauskas, šokėjas: Niels Claes.

Šokis plius miestas. „Klaipėdos energijos“ šiluminė elektrinė

Vienas svarbiausių jūrinio – industrinio uostamiesčio objektų – AB „Vakarų laivų gamykla“ su visame Baltijos jūros regione didžiausiu laivų remonto doku. Video klipe uždara gamyklos teritorija atsiveria auksinėje vakaro šviesoje, kur į geležies ir rūdžių dominuojamą industrinę erdvę, šokis įneša neįprastą švelnumą ir judesio poeziją.

Klipą kūrė: choreografės Gintarė Marija Ščavinskaitė, Inga Kuznecova, kinematografas Vytautas Jašauskas, šokėjai Mantas Černeckas, Marija Ivaškevičiūtė, Evgenij Kalachov, Oksana Griaznova, Dovilė Binkauskaitė, Gintarė Marija Ščavinskaitė, Inga Kuznecova, Niels Claes, kostiumai Full of M. E.

Šokis plius miestas. Klaipėda. Pakeliamas Pilies tiltas ir Pasukamas (grandinių) tiltas

Klaipėda unikali jūriniam miestui būdingais judančiais tiltais, kurių mieste net trys: pakeliami Biržos ir Pilies bei pasukamas (grandinių) tiltas. Pilies tiltas, pastatytas 1904 metais, puoštas jugendo stiliaus elementais. Tiltą sugriovus per karą, jis atstatytas 6 – ąjame dešimtmetyje, o dabartinę išvaizdą įgavo po kapitalinio remonto 2014 metais.
Grandinių tiltas – kultūros ir technikos paminklas, vienintelis toks mechanizmas Lietuvoje. 1855 metais pastatytas kaltinės geležies įrenginys pasukamas kas valandą rankomis, kad į piliavietę galėtų įplaukti ir išplaukti laivai.
Grubios tiltų mechanikos ir trapių šokio linijų, monumentalumo ir judesio akistatoje, skleidžiasi amžinumo ir laikinumo dialogas.

Klipą kūrė: choreografė Agnija Šeiko, kinematografas Rimantas Navickas, šokėjai Gintarė Marija Ščavinskaitė, Mantas Černeckas, Evgenij Kalachov, operatoriai Rimantas Navickas, Donatas Ravaitis.

Šiuo metu numatytų spektaklių nėra.

.